ДЕБАТЫ НА ТЕМУ «ПРАВА И ОБЯЗАННОСТИ РЕБЕНКА».

Мектепте 10-11 сынып оқушылары арасында дебат өткізілді. Пікірсайысты ұйымдастырушы пікірсайыс клубының жетекшісі Т.Н.Павелева болды.

Балалар «Баланың құқықтары мен міндеттері» тақырыбын талқылады. Командалардың әрқайсысы өз ұстанымдарын дәлелдеді. Олар мысалдар келтіріп, талдап, қарсыластарына сұрақтармен және қарсы дәлелдермен шабуыл жасады. Студенттерді бағалау кезінде келесі факторлар ескерілді: дәлелдеу және талдау, дәлелдемелердің өзектілігі мен өзектілігі, сөйлеу мазмұны және, әрине, топтық жұмыс. Айта кету керек, барлық студенттер жақсы білімдерін көрсетті, өз сөздерінде эмоционалдық компонентті шебер қолданды, өз ұстанымдарын дәлелдеу үшін фактілер мен тәжірибелер келтірді.

Ойын нәтижесінде барлық қатысушылар өз шеберліктерін арттыру бойынша құнды пікірлер мен кеңестер алды. Мұндай іс-шаралар студенттердің сыни ойлау, көпшілік алдында сөйлеу және көшбасшылық дағдыларын дамытуға көмектеседі. Пікірталас жастарымызды икемді және саяси белсенділікке итермелейді. Сондықтан мектеп бұл бағыттағы жұмысты жалғастыруда. Өйткені, ұлт болашағы саналатын шәкірттеріміздің өз ойын ашық айтуы біз үшін маңызды.